Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie

Dzień Kobiet z CKSiT 2022

Utworzono dnia 31.03.2022
12 marca z okazji Dnia Kobiet w Sali widowiskowej w Świerzawie został wystawiony spektakl estradowy "Pierwiastek z miłości"
????Reżyseria: Marcin Sosnowski
????Aktorzy: Anna Ludwicka-Mania, Jacek Grondowy
 
_______________
Był to spektakl estradowy w oparciu o sceny satyryczne z cyklu „Tragedie małżeńskie” Stefanii Grodzieńskiej i piosenki nawiązuje do małżeńskiej tematyki, męsko-damskich zależności w konwencji komediowej, czy jak kto woli żartobliwej, ale też poważniejsze o miłości, zdradzie, tęsknocie i namiętności. Słowem, opowieść o kobiecie i mężczyźnie w związku lub osobno, o samotności mimo pozorów szczęśliwego życia.
Historie małżeńskie na scenie cieszą się wielkim powodzeniem u publiczności. Widzowie odnajdują w nich swoje lub znajomych doświadczenia, podobieństwo zdarzeń, perypetii, znajome wątki, a często nawet te same zdania. Identyfikują się i kibicują bohaterom, a we wzruszeniu lub w uśmiechu znajdują spokój, wyrozumiałość i wytchnienie. Chodzi oczywiście przede wszystkim o rozrywkę, ale z odrobina wartości dodanej.
Piosenki autorstwa Tuwima, Gałczyńskiego, Hemara, Kofty czy Wysockiego gwarantują najwyższy poziom literacki, bo mówimy tu właśnie o piosence literackiej, która stanowi podstawę dla aktorskiej interpretacji.
 

Galeria

Utworzono dnia 31.03.2022, 15:12

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Październik 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny