Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie

"Podróże i odkrycia Pawła Strzeleckiego"

Utworzono dnia 04.10.2021
Od 21 do 30 września w ramach projektu pn. "Podróże i odkrycia Pawła Strzeleckiego" dofinansowanego przez Fundacja BGK w programie "Dzieci kapitana Nemo" edycja 2021, uczniowie starszych klas szkół podstawowych w Świerzawie, Nowym Kościele oraz Sokołowcu brali udział w „podróży” z Robert Mac śladami Pawła Strzeleckiego (pierwszego Polaka, który nie dość, że objechał świat, to jeszcze szalał w geologii i uratował przed głodem 200.000 irlandzkich dzieci!!!)
Warsztaty etnograficzne obejmowały zakresy osiągnięć Strzeleckiego, tj. podróże, geologię, geografię, badania i odkrycia, a także jego biografię.
Zajęcia były żywą podróżą do miejsc odwiedzonych przez Strzeleckiego, w których dokonał rzeczy niezwykłych - Kanady, Hawajów i Australii.
Każda z opowieści wzbogacona była o warsztaty rękodzielnicze, które w aktywny i twórczy sposób zaangażowały uczniów do wykonania przedmiotów związanych z danym krajem.
Zwieńczeniem przygody ze Strzeleckim były dwie GRY MIEJSKIE przeprowadzone na terenie miasta Świerzawa, ale o tym już w kolejnym poście.
Projekt realizowany przez CKSIT w Świerzawie jest dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo” – 2021

Galeria

Utworzono dnia 04.10.2021, 12:11

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny