Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie

„Świerzawa na deskach – Teatr młody duchem”

Utworzono dnia 07.10.2020

30 września Koło Gospodyń Wiejskich „Świerzawianki” we współpracy z CKSiT w Świerzawie zakończyło realizację projektu „Świerzawa na deskach – Teatr młody duchem”.

W realizacji projektu wzięło udział ponad 30 osób, w tym dzieci, młodzież oraz osoby starsze z gminy Świerzawa. Warsztaty aktorskie prowadzone przez pana Jacka Grondowego, aktora jeleniogórskiego teatru odbywały się od 24.08.2020 do 28.09.2020, a warsztaty kostiumograficzne prowadzone przez lokalną rękodzielniczkę, projektantkę i stylistkę od 25.08.2020 do 29.09.2020

Projekt rozpoczął się spotkaniem organizacyjnym 24 lipca 2020 roku, podczas którego ustalono scenariusz i podzielono role wśród u przybyłych uczestników spotkania. Przez cały okres trwania projektu niezwykle utalentowana grupa uczestników warsztatów bardzo intensywnie pracowała nad stworzeniem spektaklu, który oficjalnie zostanie wystawiony podczas "Zaduszek poetyckich" w średniowiecznym kościele św. Jana i św.Katarzyny w Świerzawie 1 listopada 2020 r. Poza grą aktorską chcemy pokazać też talent artystyczny, muzyczny, wokalny i recytatorski mieszkańców naszej gminy. Uczestnicy warsztatów aktorskich włożyli ogrom pracy w to, aby zapamiętać naprawdę trudne kwestie, nauczyć się operować w różny sposób głosem i wywoływać emocje. Z tygodnia na tydzień efekty pracy naszych świerzawskich aktorów były coraz bardziej zdumiewające. 

Z kolei uczestnicy warsztatów kostiumograficznych, pod okiem projektantki pracowali nad tym, aby kostiumy naszych aktorów niczym nie różniły się od tych, które można zobaczyć w prawdziwym teatrze. Nauczyli się jak tworzyć kostiumy z różnego rodzaju tkanin, w jaki sposób je stylizować i ozdabiać. Efekty ich pracy naprawdę zaskakują.

Pozyskane środki tj. 5.000, 00 zł zostały wykorzystane na zakup materiałów oraz artykułów techniczno-plastycznych oraz na wynagrodzenie dla trenerów zajęć.

Projekt został zrealizowany w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw, sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Operatorzy na Dolnym Śląsku:

  • Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych,
  • Stowarzyszenie TRATWA,
  • Fundacja Umbrella.

Teatr młody duchem

Utworzono dnia 07.10.2020, 09:05

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny