Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie

"Rewitalizacja skweru przy domu kultury w bibliotece w Świerzawie"

Utworzono dnia 08.07.2022

 

Wstępne prace w ramach projektu pn. "Rewitalizacja skweru przy domu kultury w bibliotece w Świerzawie", realizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Świerzawie ruszyły.
Zgodnie z decyzją Starosty Złotoryjskiego, zezwalającej na wycinkę drzewa gatunku świerk, usunięto pochylone drzewo, które zostanie zastąpione 3 nowymi nasadzeniami - na skwerku w najbliższych dniach zostaną nasadzone tuje. Pracownicy interwencyjni Urzędu Miejskiego w Świerzawie w bezpieczny sposób dokonali wycinki oraz uprzątnięcia terenu.
W przyszłym tygodniu ruszamy z działaniami projektowymi - na skwerze zostaną posadzone nowe kwiaty i krzewy, wspólnie zbudujemy też skalniak, który będzie obsadzony kolorowymi bylinami.
Skwer zostanie też obtoczony drewnianym ogrodzeniem, na wejściu na jego teren stanie drewniana pergola, a na terenie zielonym stanie budka dla owadów oraz drewniana ławka.
Wszystkich chętnych chcących przyłączyć się w ramach pracy społecznej w rewitalizację skweru zapraszamy w dniach 12,13 i 14 lipca 2022 w godzinach 8:00 - 15:00 !
Miejsce: skwer przy CKSiT w Świerzawie (ul. Jeleniogórska 58).
Realizację projektu dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce”.
 

Galeria

Utworzono dnia 01.08.2022, 15:47

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny