Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie

„Plenerowe animacje i gry ekologiczne”

Utworzono dnia 16.08.2021

W okresie od 12 lipca 2021 do 06 sierpnia 2021 Lokalni Liderzy Społeczni w Świerzawie - nieformalna grupa w składzie: Magdalena Figa, Magdalena Guzowska oraz Kamila Zyss Lasoń przeprowadziła „Plenerowe animacje i gry ekologiczne” w ramach projektu dofinansowanego ze środków budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego - Dolnośląskie Małe Granty, realizowanego przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych.

Animacje i zabawy popularyzowały ochronę środowiska, rozwijały wiedzę i podnosiły świadomość ekologiczną.

Działania były prowadzone na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Świerzawie oraz pobliskiego lasku i skweru rekreacyjnego przez 2 trenerów animacji – pedagogów, z uprawnieniami kierownika wypoczynku obozów/kolonii i kwalifikacjami instruktora sportu.

W działaniu wzięło udział łącznie 64 osoby tj. dzieci i młodzież z gminy Świerzawa.W ramach działania zostały przeprowadzone plenerowe animacje i zabawy z elementami ekologii, połączone ze sprzątaniem (wraz z segregacją śmieci) terenów zielonych – lasku i skwerku rekreacyjnego za kompleksem boisk oraz obok placu zabaw . Animacje i zabawy popularyzowały ochronę środowiska, rozwijały wiedzę i podnosiły świadomość ekologiczną

Jeden z trenerów przeprowadził również terenowe gry edukacyjne z pytaniami i praktycznymi zadaniami z zakresu ekologii. W ramach tego działania uczestnicy wzięli udział w wycieczce edukacyjnej na górę Wielisławka, gdzie została przeprowadzona gra edukacyjna oraz zorganizowane ognisko, wyprawa ta była doskonałą nauką dobrych praktyk dbania ośrodowisko, tj. chodzenie wyznaczoną ścieżką, niedeptanie zieleni, zabieranie ze sobą śmieci będących pozostałościami po produktach.

Dzięki projektowi udało nam się włączyć lokalną społeczność, szczególnie dzieci i młodzież w działania w sferze ekologicznej.

Zorganizowaliśmy czas wolny dzieciom i młodzieży w formie gier i animacji nastawionych na cel edukacyjny. Młodzi mieszkańcy gminy Świerzawa poprzez działania o

charakterze dobra wspólnego zintegrowali się i aktywnie w nich uczestniczyli. Wzrósł poziom wiedzy i świadomości u dzieci i młodzieży na temat ekologii i potrzeb dbania o środowisko  a poprzez aktywne gry i zabawy uczestnicy nauczyli się dobrych praktyk ekologicznych.

Serdecznie dziękujemy za udział!

 

 

 

Galeria

Utworzono dnia 16.08.2021, 14:21

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny